Hakkımızda

Uludağ Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Hüseyin Süalp, Bankacılık ve Gazetecilik deneyimlerinden sonra 1985 yılında, halen mesleki itibarla sürdürmekte olduğu Gümrük Müşavirliği mesleğine adım attı. 1988 yılında (o zamanki adlarıyla) Gümrük Komisyoncusu Yardımcısı ve 1992 yılında da Gümrük Komisyoncusu ünvanlarını almaya hak kazandı. 1994 yılında Hüseyin Süalp, birlikte çalışacağı doğru insanları bulmasıyla birlikte, Sualp Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi’ni kurdu. Sualp Gümrük Müşavirliği portföyündeki otomotiv, enerji, tekstil, dış ticaret ve mühendislik firmalarına uzun yıllar Gümrük Müşavirliği hizmeti verdi. Sahip olduğu olgun bilgi birikimine olan talebin giderek artmasıyla Gümrük Müşaviri Hüseyin Süalp, 2005 yılından itibaren “Gümrük Danışmanı” olarak anonim şirketlere ve diğer gümrükleme firmalarına danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

60 sayılı Tebliğ ile başlayan süreçte, 4458 sayılı Gümrük Kanunu’na ve ilgili mevzuatlara uygun olarak başvurusunu yapan Gümrük Müşaviri Hüseyin Süalp, 2008 yılında Gümrük Müsteşarlığı tarafından “Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri” ünvanı ile yetkilendirilmiştir. O tarihten itibaren, 30 yılı aşkın tecrübeye sahip Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri Hüseyin Süalp, profesyonel hizmetlerini SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği markasıyla sunmaya başladı.

SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği, tecrübeli kadrosu, yenilikçi yapısı ve kurumsal iş ortakları ile birlikte oluşturduğu sistemini sürekli geliştirerek, sahada aktif çalışan nitelikli personel istihdam ederek kurumsallaşma sürecini tamamladı ve 2019 sonu itibariyle SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Anonim Şirketi hayata geçti.

Bugün mesleğini daha da ileriye taşımaya devam eden SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği, kurumsal müşterileri için Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Uygulamaları’na ilişkin profesyonel çözümler üretiyor.

Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri Hüseyin Süalp’in liderliğindeki işine saygıyla bağlı çalışma arkadaşlarımız, müşterilerimize doğru çözümü sağlamak için her zaman iletişimi ön planda tutuyorlar. SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği’nin temsilcileri olan çalışma arkadaşlarımız, mesleğimize ve müşterilerimize değer katmak için aktif çalışıyorlar.

İşimizi yaparken bizim hedefimiz; müşterilerimizin ve sosyal paydaşlarımızın giderek güçlenen SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği’ne olan güvenini korumak ve kalitesiyle sektörüne örnek teşkil eden bir şirket olmaktır.

Kurumsal şirketler, bağımsız bir mali denetçiye ve bir hukuk danışmanına ihtiyaç duydukları gibi, büyük ölçekteki dış ticaret süreçlerini kontrol altında tutmak için de iyi bir Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri’ne ihtiyaç duyarlar.

Profesyonel şirket yöneticileri de gayet iyi bilirler ki, Gümrüklere ilişkin konular da en az Mali ve Hukuki konular kadar önemlidir. Hatta bu konularda ortaya çıkabilecek yanlışlardan ötürü şirketlerine affı mümkün olmayan cezalar uygulanabilir.

Özellikle ismini ve piyasadaki güvenilirliğini korumayı hedefleyen kurumsal şirketler, Gümrük makamlarına ve ilgili mevzuatlara karşı sorumluluklarını doğru bir şekilde yerine getirmek için uzman desteğinden yardım almanın öneminin farkındadırlar.

Günümüz iş hayatında piyasalardaki kalabalık ortam ve bilgi kirliliği, her alanda şimdiye kadar hiç olmadığı kadar işinde uzman, uzun soluklu işbirliği vaad eden, ilkelerinden ödün vermeden doğru ve kaliteli hizmet veren kurum ve kişilerle çalışma arayışını doğurmuştur.

Bu koşulları iyi analiz eden SUALP Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği, fonksiyonlarını etkin bir biçimde ve uyum içinde kullanan, kendini sürekli geliştiren, tecrübeli ve yenilikçi bir çözüm ortağıdır.

Tecrübemizi ve teknolojinin avantajlarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Denetimleri neticesinde süreçlerin sağlıklı devam etmesi için gayret gösteriyoruz.

Bu prensiple kalitemizi korumak için sadece kurumsal şirketlere servis sağlamaktayız.

+90 216 418 6172